Specjalistyczny opatrunek Nursicare® jest produktem przełomowym w leczeniu ran brodawek piersiowych oraz w zapobieganiu ich powstawania. Nursicare® należy do rodziny opatrunków PolyMem ®, znanych na całym świecie z zaawansowanych właściwości wspomagających leczenie ran. Każdy opatrunek Nursicare® zawiera niezbędne składniki potrzebne do szybkiego gojenia poranionych i popękanych brodawek piersiowych oraz do łagodzenia ich bólu.
Ochrona
Nursicare® to opatrunek wykonany z miękkiej i elastycznej pianki poliuretanowej, który dopasowuje się do anatomicznej budowy piersi. Poprzez stałe przyleganie do brodawek Nursicare® chroni sutki przed bolesnym ocieraniem o biustonosz. Pianka poliuretanowa ma również właściwości absorpcyjne, dzięki czemu chroni bieliznę przed wyciekającym mlekiem.
PRZYŚPIESZA GOJENIE
Nursicare® wspomaga naturalny proces gojenia m.in. poprzez zapewnienie odpowiedniego nawilżenia uszkodzonej skóry, dzięki czemu brodawka staje się elastyczna i miękka. Na zewnętrznej stronie opatrunku znajduje się półprzepuszczalna membrana umożliwiająca oddychanie popękanej skórze.
Co mówią i piszą o Nursicare inni:
Bolesne i poranione brodawki piersiowe utrudniają karmienie piersią i mogą wpływać negatywnie na zdrowie karmiącej mamy. Bolesność jest pierwszą oznaką mikrouszkodzeń sutka lub całej brodawki, co może dalej prowadzić do zakażeń i pogłębienia rany.
Sterylny opatrunek Nursicare® powinien być stosowany natychmiast po pierwszym karmieniu, podczas którego odczuwany był ból sutków. Szybkie zastosowanie opatrunku pozwala ograniczyć uszkodzenia sutka, powstające podczas ssania piersi przez niemowlę. Nursicare® powinien być stosowany do chwili przywrócenia bezbolesnego karmienia piersią.
Przy ponownym pojawieniu się jakiegokolwiek dyskomfortu lub bolesności brodawek należy natychmiast wznowić stosowanie Nursicare®.
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
Czy Nursicare® jest bezpieczny dla dziecka i mamy?
Tak, co potwierdzają liczne badania kliniczne. Opatrunki PolyMem®, do których należy Nursicare®, cieszą się zaufaniem od ponad 25 lat.
Czy należy myć brodawki piersiowe (piersi) przed karmieniem dziecka?
Mimo, że składniki zawarte w opatrunku jak i sam Nursicare® są bezpieczne, specjaliści zalecają przed karmieniem oczyścić brodawkę sutkową. W tym celu wystarczy delikatnie przetrzeć ją wilgotną chusteczką.
Czy oprócz stosowania Nursicare® zaleca się równoczesne stosowanie innych preparatów (maści, kremy itp.)?
Nursicare® zawiera wszystkie niezbędne składniki potrzebne do szybkiego i skutecznego leczenia rany, więc stosowanie równolegle innych preparatów nie jest zalecane. Jeżeli używa się Nursicare® , to nie wolno przed jego nałożeniem smarować sutka czy też opatrunku żadnymi maściami, kremami itp. ponieważ mogą one hamować działanie Nursicare®.
Jak długo powinnam stosować Nursicare® , aby zredukować ból sutków?
Zazwyczaj rany na brodawkach piersi goją się w ciągu 3-5 dni, a zmniejszenie odczuwania bólu następuje już w pierwszych 24 godzinach stosowania Nursicare®. Należy jednak pamiętać o tym, że pojedynczy opatrunek Nursicare® stosuje się tak długo, jak to jest konieczne oraz że powinien on być zmieniany zgodnie z instrukcją zawartą w ulotce dołączonej do produktu.
Kiedy należy zmienić opatrunek?
Opatrunek można stosować na jedną pierś wielokrotnie, aż do momentu, gdy widoczny na zadrukowanej stronie Nursicare®, mokry ślad dosięgnie skraju opatrunku. Taki opatrunek należy zmienić.
Opatrunek nasącza się mlekiem bardzo szybko. Co powinnam zrobić?
Co powinnam zrobić, jeżeli w ciągu 24 godzin ból się nie zmniejsza?
Składniki zawarte w Nursicare® uaktywniają się pod wpływem wchłoniętego do nich mleka. Jeżeli opatrunek nie zabsorbował mleka z piersi i jest suchy, należy zwilżyć go niewielką ilością mleka matki lub ciepłej wody (patrz instrukcja stosowania opatrunku).
Czy w przypadku nawału mlecznego można stosować Nursicare® na poranione i bolesne brodawki?
W przypadku nieuregulowanej laktacji (nawał pokarmu), można stosować Nursicare®, ale trzeba liczyć się z tym, że 3 opatrunki sugerowane przez producenta do pełnego cyklu leczenia jednej, bolesnej brodawki mogą być niewystarczające i trzeba będzie zastosować większą ich ilość. Jest to związane z szybszym napełnianiem się opatrunku zaabsorbowanym mlekiem.