Specjalistyczny opatrunek Nursicare®

Specjalistyczny opatrunek Nursicare® jest produktem przełomowym w leczeniu ran brodawek piersiowych oraz w zapobieganiu ich powstawania. Nursicare® należy do rodziny opatrunków PolyMem ®, znanych na całym świecie z zaawansowanych właściwości wspomagających leczenie ran. Każdy opatrunek Nursicare® zawiera niezbędne składniki potrzebne do szybkiego gojenia poranionych i popękanych brodawek piersiowych oraz do łagodzenia ich bólu.

Ulga w bólu

Ulga w bólu

Nursicare® został tak zaprojektowany, by otulał sutek a składniki w nim zawarte dzięki unikalnej technologii  szybko i skutecznie łagodziły ból. Dzięki Nursicare® w bardzo krótkim czasie odczujesz wielką ulgę i będziesz mogła wrócić do karmienia piersią.

Nursicare® to opatrunek wykonany z miękkiej i elastycznej pianki poliuretanowej, który dopasowuje się do anatomicznej budowy piersi. Poprzez stałe przyleganie do brodawek Nursicare® chroni sutki przed bolesnym ocieraniem o biustonosz. Pianka poliuretanowa ma również właściwości absorpcyjne, dzięki czemu chroni bieliznę przed wyciekającym mlekiem.

Ochrona

Ochrona

Przyspiesza gojenie

Przyspiesza
gojenie

Nursicare® wspomaga naturalny proces gojenia m.in. poprzez zapewnienie odpowiedniego nawilżenia uszkodzonej skóry, dzięki czemu brodawka staje się elastyczna i miękka. Na zewnętrznej stronie opatrunku znajduje się półprzepuszczalna membrana umożliwiająca oddychanie popękanej skórze.

W przeciwieństwie do maści na bazie lanoliny, Nursicare® NIE pozostawia skóry tłustej, lepkiej i nieprzyjemnie pachnącej. Zmiana opatrunku trwa tyle, co wymiana wkładki laktacyjnej i nie wymaga przemywania całej piersi przed karmieniem.

Łatwy w użyciu

Wygoda

Wyższa skuteczność

Wyższa
skuteczność

Wyższa skuteczność niż maści na bazie lanoliny potwierdzona klinicznie. Nursicare® w badaniu porównawczym z lanoliną osiąga lepsze efekty leczenia zarówno uszkodzeń skóry na brodawkach jak i działania kojącego i przeciwbólowego.

O skuteczności Nuriscare® napisali również

Efekty stosowania Nursicare®

Rozpoczęcie
leczenia
Początek
leczenia
Skala bólu 10/10
Leczenie
1 dzień
Trwające
leczenie
Skala bólu 10/10
Leczenie
4 dzień
Zakończenie
leczenia
Skala bólu 0/10
Rozpoczęcie
leczenia
Początek
leczenia
Skala bólu 10/10
Leczenie
po 3 dniach
Trwające
leczenie
Skala bólu 10/10
Leczenie
po 7 dniach
Zakończenie
leczenia
Skala bólu 0/10

Bolesne i poranione brodawki piersiowe utrudniają karmienie piersią i mogą wpływać negatywnie na zdrowie karmiącej mamy. Bolesność jest pierwszą oznaką mikrouszkodzeń sutka lub całej brodawki, co może dalej prowadzić do zakażeń i pogłębienia rany.

Sterylny opatrunek Nursicare® powinien być stosowany natychmiast po pierwszym karmieniu,  podczas którego odczuwany był ból sutków. Szybkie zastosowanie opatrunku pozwala ograniczyć uszkodzenia sutka, powstające podczas ssania piersi przez niemowlę. Nursicare® powinien być stosowany do chwili przywrócenia bezbolesnego karmienia piersią.

Przy ponownym pojawieniu się jakiegokolwiek dyskomfortu lub bolesności brodawek  należy natychmiast wznowić stosowanie Nursicare®.

Odtwórz wideo

Więcej informacji dot. bezpieczeństwa i tego w jaki sposób NURSICARE® jest w stanie Tobie pomóc

Zapoznaj się dokładnie z badaniami klinicznymi oraz faktami dot. Nursicare®. W tym miejscu również zamówisz próbki Nursicare®