Dla położnych

NURSICARE® to specjalistyczny sterylny wyrób medyczny klasy 1a w postaci opatrunku, którego głównym zadaniem jest ograniczenie bólu związanego z karmieniem piersią oraz przyspieszenie gojenia ranek na brodawkach. Jego działanie zostało udowodnione licznymi badaniami naukowymi oraz doświadczeniami tysięcy specjalistów na całym świecie. 

NURSICARE® należy do rodziny amerykańskich opatrunków POLYMEM® które cieszą się zaufaniem najbardziej wymagających pacjentów na świecie :

  • z rozległymi oparzeniami,
  • cierpiącymi na Epidermolysis Bullosa (ciężką genetyczną chorobę powodującą pojawianie się bolesnych ran),
  • bolesnymi ranami onkologicznymi i owrzodzeniami,

Skuteczność potwierdzona badaniami naukowymi

Pod koniec 2022 roku opublikowane zostało badanie randomizowane porównujące skuteczność NURSICARE® z maściami na bazie lanoliny w walce z bólem kobiet karmiących piersią oraz szybkością gojenia się ranek na brodawkach.

Wyniki tego badania wyraźnie wskazały które rozwiązanie jest bardziej skuteczne:

76% kobiet, które stosowały NURSICARE®, doświadczyło wygojenia prawego brodawki w porównaniu z 38,8% w grupie kontrolnej i 71,7% w przypadku lewego sutka w porównaniu z 38,3% w grupie kontrolnej.”

Kobiety losowo przydzielone do grupy NURSICARE® doświadczyły statystycznie istotnej redukcji bólu o 1,62 punktu, od 4,04 na początku do 2,42 na końcu. Poziom bólu w grupie kontrolnej wzrósł o 0,02 punktu z 3,77 do 3,79”

Wyników publikacji naukowych i naszych opracowań znajdziecie Państwo na naszej podstronie badania naukowe.

Mechanizm działania

FILM ZAWIERA POLSKIE NAPISY - włącz je

SKŁAD:

  1. Pianka poliuretanowa – stanowi bazę NURSICARE®. Jest nośnikiem składników aktywnych, a dzięki swojej porowatej strukturze otwartych komórek, ma działanie „mikroVAC”, które zwiększa miejscowo ukrwienie tkanek i działa przeciwzapalnie.
  2. Gliceryna – substancja nawilżająca. Zapobiega przywieraniu NURSICARE® do skóry, a także jest prostym źródłem energii dla nowo tworzących się komórek naskórka.
  3. SURFAKTANT F68 – środek uwalniany z NURSICARE® na powierzchnie skóry, gdzie ma działanie powierzchniowo czynne. Zmniejsza napięcie powierzchniowe i zapewnia stałe oczyszczanie z tkanek martwiczych. W połączeniu z absorbentem i strukturą pianki, ma udowodnione miejscowe działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne polegające min. na absorpcji peptydu P oraz jonów sodu. Surfaktant F68 jest składnikiem klasy farmaceutycznej o udowodnionej „obojętności” dla dziecka i składu mleka kobiecego.
  4. Kopolimer skrobi  Absorbent zapewniający utrzymanie odpowiedniej wilgotności skóry. Zatrzymuje wewnątrz NURSICARE® mleko kobiece, co umożliwia wykorzystanie jego właściwości leczniczych w walce z bólem i rankami na brodawkach sutkowych. Zapobiega utlenianiu i obumieraniu składników mleka takich jak komórki macierzyste czy monolaurynian glicerolu (GML) .

Potencjalne alergeny: gliceryna.

Zamów próbkę

Przekonaj się o skuteczności NURSICARE® i zamów darmowe próbki dla Twoich pacjentek.