Dla mam

NURSICARE® został stworzony by pomóc Tobie gdy podczas karmienia piersią napotkasz trudności.

Ból który Tobie odbiera przyjemność z najbardziej intymnych chwil z Twoim dzieckiem, jest podstawową przyczyną zaprzestania naturalnego karmienia na świecie. NURSICARE® dzięki swojej budowie i składnikom zmniejsza ból a tym samym zwiększa szanse, że karmienie malucha będzie wspaniałym doświadczeniem.

Składniki wykorzystane podczas produkcji NURSICARE® są bezpieczne zarówno dla Ciebie jak i Twojego dziecka. NURSICARE® zakwalifikowany został jako sterylny wyrób medyczny klasy 1a co gwarantuje, że produkt może być stosowany przez długi czas bez żadnego ryzyka.

Skład NURSICARE®

  • Pianka poliuretanowa – stanowi bazę NURSICARE®. Jest nośnikiem składników aktywnych, a dzięki swojej porowatej strukturze, ma działanie „mikroVAC”, które zwiększa miejscowo ukrwienie tkanek i działa przeciwzapalnie.
  • Gliceryna – substancja szeroko wykorzystywana w medycynie. Zapobiega przyklejaniu się NURSICARE® do skóry, a także jest źródłem energii dla nowo tworzących się komórek naskórka.
  • SURFAKTANT F68 – środek uwalniany z NURSICARE® na powierzchnie skóry, gdzie ma działanie powierzchniowo czynne. Odpowiada za stałe oczyszczanie uszkodzonej skóry a także w połączeniu z absorbentem i strukturą pianki, ma udowodnione miejscowe działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Surfaktant F68 jest składnikiem klasy farmaceutycznej o udowodnionej „obojętności” dla dziecka i składu mleka kobiecego.
  • Kopolimer skrobi – Absorbent zapewniający utrzymanie odpowiedniej wilgotności skóry. Zatrzymuje wewnątrz NURSICARE® mleko kobiece, co umożliwia wykorzystanie jego właściwości leczniczych w walce z bólem i rankami na brodawkach sutkowych.

Potencjalne alergeny: gliceryna

Jak stosować NURSICARE®

  • Przed założeniem NURSICARE® zwilż go delikatnie wodą co pozwoli aktywować jego składniki aktywne. Opatrunek jest gotowy do założenie gdy stanie się śliski pod palcem.
  • Zakryj bolącą brodawkę tak by znajdowała się pośrodku NURSICARE® – część z krateczką powinna znajdować się na zewnątrz. Załóż stanik, który przytrzyma NURSICARE® w odpowiednim miejscu.
  • Na czas karmienia zdejmij NURSICARE® np. na czystą pieluszkę z obydwu piersi. Możesz osuszyć skórę byś czuła się komfortowo.
  • Po zakończeniu karmienia sprawdź czy NURSICARE® nadal jest śliski pod palcem (wtedy nadaje się od razu do ponownego użycia) oraz czy nie jest nadmiernie przemoczony (na stronie z krateczką pojawiła się „mokry ślad” sięgający krańca krążka).
  • Załóż NURSICARE® aż do ponownego karmienia.

Najczęściej zadawane pytania